KetON Journal

Press & Coffee

#1 'Keto Biota'

Zapraszamy do pierwszego wpisu z serii KetON Journal Keto News. Chcemy tworzyć dla Was coś do poczytania przy porannej kawie i wschodzie Słońca. :) W świecie keto dzieje się naprawdę dużo, dlatego warto być na bieżąco. Dziś będzie o mikrobiocie na keto, czyli o czymś (jeszcze) bardzo niszowym.

#2 Cukrzyca typu 1

Od kilku dobrych lat w środowisku naukowym obserwujemy spore zainteresowanie dietą LCHF i jej zastosowaniem w wielu różnych jednostkach metabolicznych. Dziś na warsztat weźmiemy cukrzycę typu 1.

#3 Armia USA

Ostatnie lata przyniosły wiele nowatorskich prób zastosowania diety ketogenicznej w przeróżnych przypadkach i sytuacjach. Kto by jednak pomyślał, że w 2019 roku dieta zawita do… amerykańskiego wojska.

#4 Intermittent fasting

W minioną środę we flagowym czasopiśmie The Obesity Society pojawiło się ciekawe badanie ponownie kierujące reflektory w kierunku strategii żywieniowej zwanej eTRF. Jest to model, który szczególny nacisk kładzie na aspekt KIEDY, a nie CO powinno być jedzone, aby przywrócić i utrzymać zdrowie.

#5 Profil lipidowy

Dieta ketogeniczna NIE MA negatywnego wpływu na profil lipidowy w organizmie człowieka. A przynajmniej do takich wniosków doszli uczeni w opublikowanym niedawno badaniu, które pojawiło się na łamach magazynu Nutrition and Cancer.
#6 Migreny

Bardzo często wśród fachowców keto a także na naszej grupie poruszane są wątki, w których ludzie cierpiący na migreny, odczuwają ewidentną poprawę czy to wskutek przejścia na keto, czy to wskutek spożycia ciał ketonowych. Tak się składa, że pod koniec lipca opublikowano badanie kliniczne randomizowane double-blind, które adresuje właśnie ten wątek.
#7 Keto u dzieci

Rozwój najmłodszych na diecie keto to bardzo ważne zagadnienie. 14 lipca tego roku w czasopiśmie naukowym Nutrients opublikowano badanie, które sprawdzało długoterminowy wpływ diety ketogenicznej na dzieci z padaczką.