To jest proste, ale nie jest łatwe: identyfikujesz swoje obecne życie + identyfikujesz zasady Natury, której jesteś częścią + respektujesz te zasady, uznając je za swoje własne.

 

Nie łamiesz swoich własnych zasad. Żyjąc po swojemu, czujesz strach i stres – to dobrze: to znaczy, że w twoim życiu potrzebna jest odwaga i wola. Twoja wiedza pomaga ci być tego świadomym. Ponieważ wszystko ma znaczenie. Ponieważ wpływasz na otoczenie. I ponieważ otoczenie wpływa na ciebie. Nie możesz nie wpływać na otoczenie (i odwrotnie) – jedyny wybór jaki masz, to jaki będzie Twój wpływ: wartościowy, czy patologiczny. Ten blog i to miejsce to nieustająca Rozmowa o tym. Nasza wspólna Rozmowa.

 

Wszystko ma znaczenie.

 

Jesień, rok 2013. Powietrze staje się chłodne i bardziej… czyste. Przez wieczorną mgłę przebija zachód słońca. Wieczorna cisza i te drzewa, z których opadają resztki życia. Stałem tam kontemplując jedną myśl: rzucić studia.

 

To nie tak, że nie wiedziałem co chcę robić. Wiedziałem doskonale. Rozważałem to, bo moje najbliższe otoczenie uważało, że ta decyzja byłaby głupotą. Myślałem o tym jak w ogóle znalazłem się w miejscu, które tak bardzo do mnie nie pasuje. W mieście, z którego chcę wyjechać. Wśród ludzi, przy których gasnę. Robiąc coś, w co nie wierzę; wiedząc, co mógłbym robić. Długo myślałem, wierzcie mi. Podjąłem decyzję. Tą głupią.

 

Dzisiaj mamy jesień 2019. To była najlepsza decyzja w moim życiu.

Dzisiaj mamy jesień 2019. I życie. Pełne decyzji do podjęcia.

 

Zastanawiasz się nad tym, czy napisać? Napisz.

W sprawie osobistej, konsultacyjnej, biznesowej; z pomysłem, pytaniem lub problemem – napisz.

 

Przed wysłaniem wiadomości, mam do Ciebie prośbę: wypisz jak najwięcej ogółów oraz szczegółów i uporządkuj je w odpowiedniej kolejności. Precyzja komunikacji zapewni nam i komfort i efekty i wartościowo spędzony czas. Co więcej: samo utworzenie tak profesjonalnego draftu wiadomości przed jej wysłaniem, może być dla Ciebie wartościowym doświadczeniem. Gdzie umieściłem za mało, a gdzie za dużo informacji? – to bardzo przydatne i intuicyjne pytanie, nad którym warto spędzić trochę czasu. Czas. Poświęcam go na każdą wypowiedź – czasami są to dni i tygodnie.

 

Dlatego czytam wszystko. Nie na wszystko odpowiadam.

 

Spróbuj.

 

dawid@dobropolski.com

 

D.